1. CENTRUM POMOCI
  2. Služby
  3. Greenlogy vBattery_Virtuálna batéria

Služba Greenlogy vBattery - virtuálna batéria

Službu ponúkame v rámci celého Slovenska. Od 15.2.2021 je možné službu realizovať aj v regióne Stredoslovenskej distribučnej a.s.

graf_virtualna_bateria

 

Máte nainštalované vo svojej domácnosti fotovoltické panely a nedokážete využiť 100% výroby elektriny z vlastného zdroja?

Vedeli ste, že väčšina domácností spotrebuje najviac elektriny ráno a podvečer, prípadne večer, teda v čase, keď jej tieto panely najmenej vyrobia? Naopak cez deň, kedy majú nižšiu spotrebu, vyrábajú najviac a prebytočnú elektrinu dodávajú zadarmo do distribučnej siete?

Hľadáte riešenie k využitiu maxima elektriny z vlastnej výroby, tak aby ste ju mali v čase, kedy ju najviac potrebujete a bola Vám k dispozícii kedykoľvek, bez ohľadu na hodinu, počasie, či ročné obdobie?

Greenlogy má riešenie

Aktuálne máte v prípade inštalovanej fotovoltiky dve možnosti.

  1. Zabezpečíte si fyzickú batériu, do ktorej sa prebytky budú ukladať „na horšie časy“. Jej výhodou je, že získate nezávislosť a sebestačnosť, dokonca v prípade, že ste schopní vlastnou výrobou pokryť celú svoju spotrebu, nemusíte byť pripojení ani do distribučnej sústavy. V konečnom dôsledku tak neplatíte žiadne poplatky spojené s distribúciou a prenosom elektriny, čo podporí rýchlejšiu návratnosť takejto investície. Počiatočné náklady na fyzickú batériu sa však pohybujú v tisíckach EUR a návratnosť je zatiaľ mnohokrát na hranici životnosti batérie.

  2. Jednoduchšou a dostupnejšou variantou je využiť službu Greenlogy vBattery (virtuálna batéria), s ktorou môžete využiť až 100% vyrobenej elektriny. V Greenlogy Vám zabezpečíme uloženie nespotrebovanej, vyrobenej elektriny v našej virtuálnej batérii. V čase keď ju budete potrebovať (v noci, v zime, pri horších svetelných podmienkach) si ju jednoducho zoberiete späť. Pri spätnej dodávke uloženej elektriny uhradíte len distribučné a prenosové poplatky schválené Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Za silovú elektrinu, ktorú si beriete späť z našej virtuálnej batérie zaplatíte 0 EUR. Službu Greenlogy vBattery ponúkame v troch cenových úrovniach, takže si každý môže vybrať to najvýhodnejšie riešenie. Množstvo elektriny, ktorú ste si uložili do virtuálnej batérie a následne zobrali späť, Vám vo vyúčtovacej faktúre odpočítame od štandardnej spotreby v režime dodávky elektriny. 

Podmienky a spôsob poskytovania služby Greenlogy vBattery sú nasledovné:

  • Platná Zmluva o združenej dodávke zelenej elektriny od Greenlogy. Službu vBattery nie možné dodať samostatne.
  • Výrobné miesto sa musí nachádzať v bilančnej skupine Greenlogy, zodpovednosť za odchýlku preberáme za Vás
  • Platná Zmluva o pripojení výrobného zdroja do distribučnej sústavy s miestne príslušným regionálnym distribútorom.
  • Virtuálnu batériu poskytujeme zdrojom s inštalovaným výkonom max. 10 kWp – (malý zdroj)

 

 

Otázky a odpovede k službe Green VBattery nájdete TU